Heti összefoglaló (10.15.-10.21.)
BTC

Fárbás Réka nyerte az U18-as Mesterversenyt, Kéki Márk 2., míg Földeák Kata és Cseresznyés Máté 3. lett Budapesten a Nemzeti Edzésközpontban.

Kiváló eredményeket értek el a múlt hétvégén rendezett Mesterversenyen a BTC-n készülő játékosok: az U18-asoknál Fárbás Réka (MTK Budapest) győzött, Kéki Márk döntős volt, Földeák Kata (MTK Budapest) és Cseresznyés Máté (MTK Budapest) 3. helyen végzett.

Réka meggyőző játékkal, szettveszteség nélkül diadalmaskodott. Érdekesség, hogy legszorosabb mérkőzése az első fordulóban volt, amikor 6:4, 6:2-re múlta felül Petrovszki Lilit (SVSE). Utána a negyeddöntőben következett Reichert Lili (MTK Budapest) ellen a 6:0, 6:0-s győzelem, majd Réka a döntőben 6:2, 6:0-ra nyert Zádori Réka(Kiskút TK) ellen. Az MTK Budapest aranyérmes játékosa korábban a felnőtt szabadtéri Országos Bajnokságon és az U18-as OB-n is elődöntős volt.

Földeák Kata erőnyerőként a negyeddöntőben kezdett, 6:2, 6:4-gyel búcsúztatta Lehoczky Annát (Gellért SE). Az MTK Budapest játékosa a legjobb négy között 6:1, 6:2-re kapott ki Zádoritól, majd a 3. helyért 6:2, 6:2-re győzött Reichert ellen. Lili a nyitó körben 6:0, 6:0-ra nyert a szintén MTK-s Stumpf Alíz ellen, majd 3:6, 7:5, 10-7-re győzött Ferenczy Szilvia (MTK Budapest) ellen. Menyhárt Evelin (MTK Budapest) az első fordulóban erőnyerő volt, majd 6:1, 6:0-ra kapott ki Zádori Rékától.

U18, lányok, az MTK Budapest játékosainak eredménye: 1. Fárbás Réka, 3. Földeák Kata, 4. Reichert Lili, 5.-8. hely: Ferenczy Szilvia, Menyhárt Evelin, 9.-16. hely: Stumpf Alíz

A fiúknál a végső győztes Hermán Benedek először erőnyerő volt, majd a nyolc között 6:3, 6:3-mal búcsúztatta Koczka Patrikot (CO-OP Star). Az elődöntőben jött az MTK-s házirangadó és a 6:1, 6:4-es siker a meghúzódó Cseresznyés ellen. A vasárnapi döntőben Hermán 6:4, 4:6, 10-7-re múlta felül a fülbetegséggel küszködő Kéki Márkot (Panakor).

A nyitó fordulóban erőnyerő Cseresznyés Máté hatalmas csatában diadalmaskodott a negyeddöntőben 6:3, 3:6, 10-8-ra Kis-Balázs Rafael (BBTC) ellen, majd a 3. helyért már nem játszott, Héjjas Csongor (Piszkenet) nem állt ki.

U18, fiúk, az MTK Budapest játékosainak eredménye: 1. Hermán Benedek, 3. Cseresznyés Máté.

Az U14-es fiúknál Mészáros Patrik 6:1, 7:6-ra kapott ki Gödri Istvántól (DUSE),míg Kisantal Botond 6:1, 6:0-s vereséget szenvedett a későbbi bajnok Pesti Balázzsal (Szentendre) szemben. A BTC-n is készülő Gubi Trisztán 6:2, 0:6, 10-8-ra kapott ki Orosz Botondtól (TSZK Gyula).

U14, fiúk, az MTK Budapest játékosainak eredménye: 9.-16. hely: Kisantal Botond, Mészáros Patrik.

Az U12-eseknél Böröczky Emília 6:2, 4:6, 10-2-re kapott ki Bodnár Hajnalka (SVSE) ellen, míg Fehér Alexandert 6:0, 6:0-ra győzte le Halmos Kornél (Pasarét) az első fordulóban.

Babos Tímea a luxemburgi WTA Tour-versenyen a nyitó körben szenvedett 6:4, 6:2-es vereséget a kanadai Euguenie Bouchardtól.

Arn Gréta a franciaországi Poiotires-ben a selejtező első fordulójában búcsúzott.

Az U12-es Győri Lóránt a spanyolországi versenyen a kvali második, párosban pedig a főtábla első körében fejezte be szereplését.