Heti összefoglaló (11.19.-11.25.)
BTC

Korábban már játszott egyesben és párosban is döntőket, nemrég Budapesten egyszerre sikerült ez a bravúr a BTC-n készülő Velcz Zsombornak. A magyar U16-os válogatott alapembere a hazai tornán még nem emelhetett fel trófeát, a Fülöp-szigeteken viszont már sikerült a remek duplázás!

Zsombor a Grade4-es tornán úgy maradt veretlen egyesben, hogy szettet sem veszített. A magyar játékos a döntőben 6:1, 6:2-re nyert a japán Isomura Kokoro ellen.

Zsombi párosban Jean Marc Malkowski oldalán lépett pályára. A magyar-svájci kettős meggyőző volt egész héten, a nehéz mérkőzéseket is sikeresen zárta le. A döntőben aztán a BTC-n gyakorló játékos és svájci társa 3:6, 6:4, 10-6-ra nyert a tajvani Csen Jang-Csen és Lin Jen-Hszun ellen.

Kántor Anna a legjobb nyolcig jutott egyesben a máltai U16-os Tenniseurope-versenyen. Győri Lóránt párosban elő-, míg egyesben negyeddöntős volt az U12-es boszniai megméretésen.