Wimbledon: Balázs Attila káprázatos fordítása
Felnőtt hírek

2019-06-26 – A BTC-n kézülő játékos 2:6, 1:5-ről, két mérkőzéslabdáról fordított a selejtezőben.

WIMBLEDON (38 000 000 FONT, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), FÉRFI EGYES, SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Balázs Attila-Ilja Marcsenko (ukrán) 2:6, 7:6 (7-5), 6:3

A mérkőzés 2 óra 11 percig tartott. A magyar játékos 2:6, 1:5-ről fordított, a második szett hajrájában, 4:5-nél fogadóként hárított kér mérkőzéslabdát. A magyar játékos a főtáblára jutásért a 9. helyen kiemelt, a világranglistán 105., spanyol Marcel Granollers ellen lép pályára.

Ami a legfontosabb, Attila először játszhat majd Grand Slam-torna selejtezőjének harmadik körében, amikor már a 128-as főtáblára jutás dől el!

Szerdán sokáig Marcsenko elképzelései szerint alakult a mérkőzés, de szerencsére az utolsó pillanatban jött a döntő változás.

A 32 perces első szettben az ukrán játékos 30-ra, majd 2:0 után nagy csatában, a negyedik esélyt kihasználva brékelt 40-re. A negyedik gémben Attila 40-re nyerte el ellenfele adogatását, de 2:4 után 30-ra elveszítette az adogatását. Marcsenko a nyolcadik gémet 0-ra húzta be.

A 63 perces második játszma első része sem hozott változást. Marcsenko pontosabb volt elelnfelénél, brékelt 30-ra, majd 40-re, elhúzott 5:1-re. De ekkor jött az óriási változás!

Balázs Attila először 30-ra nyerte el az ukrán ellenfél adogatását, de 5:4 után nagyon komoly és nehéz kihívás elé nézett. Marcsenko 40-15-re elhúzott adogatóként. Attila ekkor sem esett kétségbe, elképesztő akaraterővel megfordította a gémet. És még nem volt vége a bravúroknak! A tizenegyedik gémet a BTC-n készülő játékos két bréklabdáról nyerte, majd hamarosan jött a tie-break.

A rövidítésben Attila két fogadóponttal elhúzott 6-2-re, majd 6-5 után lezárta a hihetetlenül fordulatos második felvonást.

A döntő játszma 2:2-ig alakult szorosan. Ekkor a lélektani előnyben lévő magyar teniszező 30-ra elnyerte ellenfele szerváját, majd a következő gémet bréklabdáról mentette meg. Ez megtörte az ukrán játékost, így Attila 5:3 után fogadóként három mérkőzéslabdához jutott, a második esélyt pedig ki is használta.

Attila következő ellenfele, az 1986. április 12.-én született Marcel Granollers karrierje legjobbjaként 19. (2012. július 23.) volt. A spanyol játékos 2009-ben, 2010-ben, 2014-ben, 2015-ben és 2016-ban bejutott a főtábla második fordulójába Wimbledonban. Granollers eddig 4 versenyt nyert egyesben az ATP Touron.