Wimbledon: búcsúzott Balázs Attila
Felnőtt hírek

2019-06-27 - A magyar játékos először játszott a főtábláért Grand Slam-versenyen.

WIMBLEDON (38 000 000 FONT, GRAND SLAM-VERSENY, FŰ), FÉRFI EGYES, SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ

Marcell Granollers (spanyol, 9.)-Balázs Attila 7:6 (7-5), 6:3, 6:3

A mérkőzés 2 óra 16 percig tartott.

A 64 perces első játszmában Granollers 2:1 után nagy csatában, 40-re nyerte el Attila adogatását, de azonnal jött is a válasz. A magyar játékos 15-re brékelt, majd a nyolcadik gémben fogadóelőnyről mentette meg a szerváját.

Granollers 5:4 után fogadóként jutott szettlabdához, de Attila fordított. Hamarosan pedig jött a tie-break.

A rövidítésben a spanyol játékos két minibrékkel elhúzott 6-3-ra, majd adogatóként zárta le a szettet.

A következő két játszma egyformán 36 percig tartott. A második felvonásban Granollers adogatóként nem adott esélyt Attilának, kétszer pedig brékelt. A spanyol játékos 2:2 után 15-re, majd 5:3-mat követően 0-ra nyerte el ellenfele szerváját.

A harmadik szett elején Attila 15-re brékelt, majd 2:0-ra is vezetett. Granollers a negyedik gémben 30-ra nyerte el ellenfele szerváját, majd 4:3 után 40-re. Aztán a spanyol teniszező 15-re hozta az utolsó gémet.