Wimbledon: Fucsovics búcsúja
Felnőtt hírek

2019-07-04 – (Fotó: Zádor Péter) A döntő szettben a magyar játékos még egyenlített 0:3-ről, de utána ismét Fabio Fognini volt a jobb.

WIMBLEDON (38 000 000 FONT, GRAND SLAME-VERSENY, FŰ), FÉRFI EGYES, 2. FORDULÓ

Fabio Fognini (olasz, 12.)-Fucsovics Márton 6:7 (6-8), 6:4, 7:6 (7-3), 2:6, 6:3

A mérkőzés 3 óra 43 percig tartott Wimbledonban.

Izgalmakban és fordulatokban gazdag mérkőzésen dőlt el a továbbjutás, sajnos a legvégén, a legfontosabb percekben a világranglistán 10. Fognini volt a jobb.

Az 54 perces első szettben Fucsovics 1:1 után 15-re nyerte el ellenfele adogatását, majd a hatodik gémben bréklabdát hárított. A nyolcadik játékot Fognini fogadóként nyerte 0-ra, 4:4 után pedig sima gémek következtek.

A tie-breakben Marci 0-2-ről fordított 6-4-re, majd 6-6 után már csak ő örülhetett győztes labdamenetnek.

A 47 perces második felvonásban Fognini 1:1 után nagy csatában brékelt, majd 15-40-ről mentette meg a szerváját. A folytatásban már mindkét játékos magabiztosan adogatott, így 1-1-ről következett a harmadik játszma. Ebben, az 53 perces szettben esély maradt ki. Fucsovics 5:4 után két szettlabdához jutott fogadóként, de egyik lehetőséget sem használta ki. A rövidítést pedig már simán nyerte az olasz játékos.

A 29 perces negyedik játszmában Marci volt a sokkal magabiztosabb, 30-ra, majd 15-re nyerte el ellenfele adogatását, elhúzott 5:1-re. Ekkor Fognini négy szettlabdáról hozta az adogatását, de a következő gém ismét magyar sikert hozott.

A döntő szettben jött az újabb fordulat…Fognini 1:0 után brékelt 30-ra, majd 3:0-ra is vezetett. Fucsovics még visszakapaszkodott 3:3-ra, az ötödik gémben 30-ra brékelt, majd 30-40-ről hozta a szerváját.

Az olasz játékos azonban visszavette az irányítást: 4:3 után 40-re nyerte Marci adogatását, majd 0-ra hozta a sajátját.