U18-as OB: aranyérmek párosban
U18

A lányoknál Fárbás Réka és Földeák Kata, a fiúknál Kéki Márk és Kisantal Dominik győzött.

SZABADTÉRI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, U18, LÁNYOK, PÁROS, DÖNTŐ

Fárbás Réka, Földeák Kata (MTK Budapest, 1.)-Horváth Adrienn, Szalai Réka (Game Tennis) 6:4, 6:4

SZABADTÉRI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, U18, FIÚK, PÁROS, DÖNTŐ

Kéki Márk, Kisantal Dominik (Panakor, GYAC, 1.)-Koczka Patrik, Törőcsik Ádám (CO-OP Star, MESE, 2.) 6:3, 6:2

Fárbás Réka és Földeák Kata (mindkettő MTK Budapest) 6:4, 6:4-re győzött Horváth Adrienn és Szalai Réka ellen a párosverseny döntőjében az U18-as Országos Bajnokságon!

A Budai Tenisz Centrumban készülő két játékos remekül kezdte a finálét, 5:1-re elhúzott. Ezután Horváth és Szalai nagyon beleerősített, 5:4-re feljött és volt esélye az egyenlítésre is. Végül Réka és Kata nagy csatában lezárta a nyitó felvonást.

A második szett elejétől egyre nehezebbek lettek a látási viszonyok, de így is hatalmas küzdelmet hozott a döntő. Fárbás Réka és Földeák Kata 4:1-re is vezetett, de a sötétedésben az ellenfél egyenlített 4:4-re. Ezután a BTC-n készülő kettős visszavette az irányítást, és remek megoldásokkal zárta le a mérkőzést.

Az U18-as fiúk párosversenyének döntőjében a BTC-n készülő Kéki Márk és Kisantal Dominik magabiztosan nyert. Az 1. helyen kiemelt kettős a hálónál és az alapvonalról is pontosabban és ötletesebben teniszezett Koczka Patriknál és Törőcsik Ádámnál. Márk és Dominik mindkét szettben biztosan őrizte a megszerzett brékelőnyt, megérdemelten lett aranyérmes.