Wimbledon: Tóth Amarissa a negyeddöntőben zárt
U18

2019-07-12 - A magyar-japán kettős derekasan küzdött, nagyon kevés hiányzott a bravúrhoz.

Az orosz Polina Kugyermetova és a francia Giulia Morlet 7:6 (11-9), 6:4-re nyert a japán Kozaki Funa, valamint Tóth Amarissa ellen a lányok párostornájának negyeddöntőjében a szezon harmadik Grand Slam-versenyén. A mérkőzés 1 óra 32 percig tartott Wimbledonban.

Az első játszmában mindkét kettős egyszer nyerte el ellenfele adogatását. A különbség, hogy Kugyermetova és Morlet hat esélyből élt egy bréklabdával, míg Kozaki és Amarissa egy lehetőségből ért el 100 %-os eredményt.

A tie-breakben mindkét páros nagyszerűen adogatott. A japán-magyar kettős 6-5-nél és 8-7-nél jutott szettlabdához, de fogadóként. Végül az ellenfél örülhetett.

A második felvonásban 4:4-ig két-két brék volt, majd az orosz és a francia játékos eldöntötte a mérkőzést.